SON DAKİKA: Usta Oyuncu Fatma Girik Hayatını Kaybetti!

 Türk Sinemasının Usta Oyuncusu Fatma Girik, Hayatını Kaybetti

Fatma Girik, hayatını kaybetti

Türk sinemasının usta oyuncularından Fatma Girik, vefat haberiyle tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Ekranların bilindik siması, 24 Ocak sabahı hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun vefat haberi, tüm medyaya son dakika açıklamasıyla jet hızında yansıdı. 

Altı Ay Önce Tedavi İçin İstanbul'a Gelmişti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan, altı ay kadar önce tedavi için İstanbul'a gelen Fatma Girik, 24 Ocak sabahı hayatını kaybetti. Geçirdiği kalça ve beyin ameliyatlarından sonra zor süreçler yaşamaya başlamıştı. Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu. Yaşadığı sağlık problemleri yüzünden 20 yıldır yaşadığı Muğla Bodrum'daki evinden İstanbul'a yerleşen ünlü Yeşilçam oyuncusu Fatma Girik, bugün hayatını kaybetti. Yaklaşık 10 gün kadar İstanbul'da özel bir hastanede koronavirüse bağlı olarak zattüre tedavisi görüyordu. Çoklu organ yetmezliği sonucunda, bu sabah Türk sinemasının usta oyuncularından Fatma Girik 79 yaşında aramızdan ayrıldı. 

Fatma Girik Yarın 11:00'da Törenle Anılacak

Vefat eden usta oyuncu Fatma Girik, 25 Ocak 2022 saat 11:00'da Cemal Reşit Bey'de törenle anılacak ve Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından cenazesi Bodrum'a gönderilerek toprağa verilecek.

Fatma Girik'in Vasiyeti Yerine Getirilecek

Fatma Girik'in ölmeden önceki vasiyeti, cenazesi Bodrum'a gönderilerek yerine getirilecek. Usta oyuncu Fatma Girik; 56 Yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına gömülmeyi vasiyet etmişti. İstanbul Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından; Memduh Ün'ün yanında toprağa verilecek ve Fatma Girik'in bu vasiyeti yerine getirilecek. 

Fatma Girik'in Ölüm İle İlgili Sözleri Akıllara Geldi, Duygulandırdı

Ünlü sanatçımız Fatma Girik'in ölüm ile ilgili;

- " Sonuçta robot değil bir canlıyız, bir gün elbette ölümü tadacağız. Memduh Bey'e kavuşacağım. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi; ölüm kötü bir şey değil. Biz gideceğiz ki, ardımızdan yenileri gelsin. Gülriz Sururi gibi, sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum; öldüğümde öyle büyük bir uğurlama tören istemiyorum." sözleri akla geldi. Medyada yer alan "Fatma Girik'in ölüm ile ilgili sözleri", herkesi duygulandırdı.

Fatma Girik'in Doktoru Tolga Simru Tuğrul: "Günlerini solunum cihazıyla geçiriyordu"

Fatma Girik'in vefatına ilişkin kendisi ile ilgilenen doktoru Tolga Simru Tuğrul;

- "Türk sinemamızın değerli koca çınarı Fatma Girik'i bu sabah 07:00'da kaybettik. Kendisi uzun zamandır tedavi görmekte idi. En son zatürre ve solunum yolu yetmezliği nedeniyle hastanemize gelmişti. Yapılan kontrollerin ardından, Covid-19 olduğu anlaşılmıştı. Yapılan tedavilere rağmen, ne yazık ki çoklu organ yetmezliği görüldü. Bugün 07:00'da hakkın rahmetine kavuştu. Günlerini solunum cihazıyla geçiriyordu, 10 gündür yoğun bakımdaydı." açıklamasında bulundu. 

Hastaneden yapılan açıklamada ise; "Türk sinemasının çınarı, kıymetli oyuncumuz sevgili Fatma Girik koronavirüse bağlı viral pnömoni tedavisi görüyorken gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Liv Hospital ailesi olarak, Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Fatma Girik'in ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." sözlerine yer verildi.

Fatma Girik Filmleri

Ölümünün ardından, internette "Fatma Girik Filmleri" araştırılmaya başlandı. Yeşilçam'ın koca çınarı Fatma Girik'in yer aldığı başlıca filmler şunlardır;

  • Köroğlu, 1968
  • Satın Alınan Koca, 1971
  • Gönülden Yaralılar, 1973
  • Ezo Gelin, 1973
  • Kaçak, 1982
  • Yılanların Öcü, 1985
  • Japon İşi, 1987

__
SosyoFun Sosyal Medya Ajansı olarak, usta oyuncumuz sevgili Fatma Girik'i rahmetle anıyoruz. Türk sinemasının usta simasının ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.
Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski