Kedi Mama Seçiminin Önemi Nedir? Kedi Tırmalama Oyuncakları Ne İşe Yarar?

Kedi Tırmalama Oyuncaklarının Faydaları

Tırmalama hareketi ile tırnak ve pençeleri güçlenen kediniz için ideal yükseklikteki bir tırmalama direği mutlaka alınmalıdır. Kendisine ait faydalı bir oyuncağının olması kedinizi fazlasıyla mutlu edecektir. Yetişkin kedilerin tırnak bakımları için rutin uygulamalara gerek kalmadan tırmalama tahtası ve direkleri ile tırnakları kolaylıkla törpülenebilecektir. Uzunluğu kedilerin yeterli düzeyde esnemelerine olanak sunacak büyüklükte olması gelişme döneminde olan kedinizin kas gelişimi için önemlidir. Tırmalama eylemi için uzandıkları boydan kısa bir direk eğilmelerine neden olacağı için günlük esneme ihtiyaçlarını karşılamayabilirler.

Dayanıklı Kedi Tırmalama Direkleri

Kediler için tasarlanmış envai çeşit tırmala direklerine rastlamak mümkün. Bu çeşitlilik ebeveynlerin seçim yapmayı zorlaştırır. Bu noktada kriterleri daraltmanız tercih yapmayı kolaylaştıracaktır. Kedi tırmalama direği satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli dokta dayanıklılığıdır. Kedinizin tırmanmaya çalıştığı direğin sallanır vaziyeti küçük canlıların kendilerini güvensiz hissetmelerine yol açabilir. Üstelik sağlam zemin üzerinde durmayan direkleri devrilme ve düşme sonucunda evcil kedinizin sağlığını riske atabilir.

Yaşlı Kediler İçin Mama Seçiminin Önemi


Kedilerde doğası gereği yaş aldıkça beslenme şekillerinde köklü değişiklikler gözlenebiliyor. Olgunluk dönemlerinde fazla enerjiye ihtiyaç duymayacakları için yavruluk dönemlerindeki vitamin deposu mamalar yerine yetişkin Kedi maması kategorisindeki ürünler tercih edilmelidir. Bedensel olarak gelişim süreçlerini başarıyla tamamlayan yaşlı kediler için mevcut kilolarını korumaya yönelik mama tercihleri idealdir. Veteriner doktorunda en doğru yönlendirmesi ile alınacak bu karar, ekstra kalori külfeti ile kedinizin bedenine yük bindirmeyebilirsiniz.

Kilolu Köpekler İçin En İyi Mama Alternatifleri

Evcil köpeklerin yaşlarına göre fazla kiloya sahip olmaları günlük bedensel aktivitelerinin kısıtlanmasına neden olacağı için bir takım diyet ve egzersiz programına tabi tutulmaları gerekir. Mama seçiminde light olarak bilinen düşük kalorili kilolu köpekler için mama alınmalıdır. Köpeklerin beslenmeleri kontrol altında tutulduğunda kilo vermeleri hiçte zor değildir. Yapılması gereken kilo vermesine yardımcı düşük kalorili bir mama seçimi yapmaktır. Düzenli ve dengeli beslenmesine ek olarak bol bol hareket etmesini sağlayacak aktivitelerde kilolu köpeklerin genel sağlığı ve görünümü için faydalıdır.

Kilolu Köpeklerin Beslenmesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem etçil hem de otçul olarak beslenme şekline uyumlu olan köpekler için dengeli bir beslenme düzenine geçilmesi gerekir. Paketli hazır mamalar evcil köpeğinizin düşük kalorili beslenmesi için yeteli gelebilir. Bunlara ek olarak bizlerin diyetlerinde bulunan bazı meyve ve sebzeleri de küçük porsiyonlarda verilebilir. Islak ya da kuru mama dışında farklı gıdaları yerken tehlikeli olabilecek yiyecekleri temkinli bir şekilde vermekte fayda vardır. Kilolu köpeklere özel geliştirilen mama formüllerin evcil hayvanınızın kilo kontrolünü sağlarken kas seviyelerini de korumaya yardımcı özelliktedir. Yetişkin kilolu köpekler için mama seçerken lif oranı yüksek mamalar iyi bir alternatiftir. Doyuruculuğu yüksek olan bu mamalar etkili bir diyet için idealdir. Kilo almaya eğilimli bir bünyeye sahip bir köpeğiniz var ise veteriner hekimden alınacak etkili bir öneri ile en uygun beslenme düzenine geçebilirsiniz. Köpeğinizin yaşına ve dönemine uygun en uygun mamaları Kurye Mama adresinde bulabilir ve birkaç adımda kolayca sipariş verebilirsiniz.

Kedi Tırmalamaları ve Maması, Kilolu Köpekler İçin Mamalar Kuryemama'da!

Tırmalama ihtiyaçlarını evdeki eşyalar yerine onlar için geliştirilmiş bir kedi tırmalama direğinde gidermeleri pençe gelişimleri için çok önemlidir. Kedilerin normal bir güdüleri olan tırmalama uzanma ve gerinme gibi hareketleri ile kas gelişimleri desteklenir.

 Kedilere faydalı olduğu kadar ebeveynlerin eşyalarının kedi tırmalamaları gibi sorunlardan kurtarmaları için de faydalıdır. Dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanmış direkler kedilerin yıllarda kullanmalarına imkân verir.
__
SosyoFun Sosyal Medya Ajansı Tanıtım Satın Al

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski