Günümüzün Dijital Varlıkları: Kripto Paralar

 Servet Değerinde, Sanal Paralar: Kripto Para

Kripto paralar, bulunduğumuz çağın normal bir kağıt para gibi fiziki olmayan, ancak kimisi normal bir kağıt paradan kat kat daha değerli olabilen dijital varlıklarıdır. Kripto Para sektörü, öyle geniş bir hacme sahiptir ki... Kripto Para Nedir? Kripto Para Türleri Neler? Bitcoin Nasıl Alınır? Kripto Para Marketi: Binance Nasıl Kullanılır?Kripto Para Nedir?

Kripto Para diğer adıyla coin, bir gelişim ve değişim aracı olarak ön plana çıkmak üzere işlemleri güvenle gerçekleştirebilmek için tasarlanmış ve matematiğin bir dalı olan kriptografiden destek alınarak ortaya çıkarılmış dijital unsurlardır. Bir kağıt para gibi cebimize koyup, marketten alışveriş yapamayız ancak günümüzde birçok kripto para biriminin bir kağıt paradan kat kat daha değerli olduğunu anlamak zor değildir. Bir cep telefonuyla, bir bilgisayarla kripto para alım satım platformlarına erişerek çok rahat bir şekilde kripto para sahibi olabiliyoruz. Kripto paralar, Binance gibi devasa kripto para platformlarının yanı sıra kripto cüzdanı olan adlandırdığımız cüzdanlarda taşınır ve kripto cüzdanlarının çeşitleri vardır. 

Kripto Para Türleri Neler?

Kripto paralar, günümüzde o kadar çok sayıya ulaşmıştır ki yatırım için doğru kripto parayı bulabilmek ciddi bir emek ister. İstatistikleri okumak, iniş ve çıkışları takip etmek, kripto paralara ait projeleri iyi takip etmek... Bir kripto paranın yükselip azalacağını kestirmek ciddi bir analiz işidir. Kripto paralar, belli başlı bir kesim için her ne kadar öyle görünse de analize dayalı bir kumar türü değildir ve kripto paraların ardında projeler vardır. Peki, günümüzde en çok bilinen kripto para türleri neler?

  • Bitcoin. BTC.
  • Ethereum. ETH.
  • Binance Coin. BNB.
  • Tether. USDT.
  • Cardano. ADA.
  • Solana. SOL.
  • XRP. XRP.
  • Polkadot. DOT.

Bitcoin Nasıl Alınır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Zirvedeki coin birimlerinden biri olan Bitcoin veya diğer coin türlerini satın almak için kullanabileceğimiz bazı platformlar vardır. Bunlardan en çok hacme sahip olanı ve global çapta kullanılanı, Binance'dir. Binance Kripto Para Platformunda, Bitcoin veya diğer alt coin türlerinden satın almak ve yatırım yapmak oldukça kolaydır. Binance'i kullanmak için öncelikle Binance TR adresinde bir hesap oluşturabilir ve Türkiye Cumhuriyeti kimliğimiz ile kripto para alım / satım platformlarının koşullarından biri olan KYC Doğrulama işlemini yapabiliriz. Sonrasında hesabımıza bakiye eklemeli ve satın almak istediğimiz coin türünü bulmalıyız.

Kripto Para Marketi: Binance


Kripto Para sektörünün en yüksek hacmine sahip olan global çapta birçok katılımcıya sahip platformlardan Binance, şüphesiz ki en güvenilir kripto para alanlarından biri olarak görülüyor. Binance, Vikipedia'a göre şu şekilde tanımlanıyor; "Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu. Binance, daha önce high frequency trading yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao tarafından kuruldu." 

Kripto Para Blogu: Kriptoparadunyasi.net


Kullanıcılar, kripto para bloglarına gerek tavsiyeleri, gerek bilgilendirici içerikleri nedeniyle büyük bir ilgi duyuyor ve Google'da yüksek arama hacmine sahip kripto para blogları her gün milyonlarca ziyaretçiyi karşılıyorlar. Kripto Para bloglarının en çok ilgi duyulanlarından biri olan kriptoparadunyasi.net bloguna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
__
SosyoFun Sosyal Medya Ajansı Katkılarıyla...
Tanıtım Satın Al


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski