En İyi Kore Dizileri! Yeni Yılların En Beğenilen Kore Dizileri Neler?

Herkesin Hoşuna Gidebilecek Diziler: Kore Dizileri...

Kore Dizileri Neler? Son Yılların En Çok İzlenen Kore Dizileri

Son yıllarda en çok izlenen diziler arasında etkili bir kategori görüyoruz: Kore Dizileri...

Kore dizileri, son zamanların çok sevilen film ve dizi içerikleri arasında kendi kategorisini yukarı taşımayı başardı. Öyle ki, birbirinden güzel Kore yapımı dizi de internette araştırılmaya başlandı.


Örneğin muhtemelen yediden yetmişe herkesin adını duyduğu, afişini gördüğü veya en azından özellikle gençlerde bu diziye ithafen hazırlanmış maskelere, kostümlere, oyuncaklara rastladığı bir dizi var: Squid Game! Squid Game adlı Kore yapımı dizinin, izlenme rekoru kırması izleyenleri yeni bir kore dizisi arayışına itiyor. Peki kore dizileri ülkemizde neden bu kadar popüler? İzlenmesi gereken en iyi kore dizileri hangileridir?


Kore dizileri ülkemizde neden bu kadar izleniyor?


Kore dizileri, genel yapıları itibari ile basit kurgu ve dolambaçlı bir senaryo ile çekilir. Yapısı ve işledikleri konular bizdeki Yeşilçam filmlerine oldukça benzerdir. Bu yüzden izlediğiniz zaman genellikle sanki daha önce benzer bir şey izlemişsiniz hissine kapılırsınız.


Kore dizilerinin bu özelliği Türk izleyicileri kendine çekmektedir. Kore dizilerinin çoğu romantik komedi aşk ve dram türündedir. Squid game gibi kore dizileri iki üç yıl da bir çekilmektedir. Belirtmiş olduğumuz tarzlar size uygunsa sizler için birkaç önerimiz var.


İlk dizimizin adı Crash landing on you.

Crash landing on you incelemesi


Crash landing on you konu olarak kuzey koreli bir kadınla güney koreli bir adamın aşk hikayesini ele almaktadır. İki ülke arasındaki çatışmalar dramatik boyuttadır. Dram ve romantizm üzerine mükemmel bir dizidir. Yayınlandığı zaman çok fazla popülerlik elde etmiştir. Crash landing on you oyuncuları gösterdikleri performansla birçok ödül kazanmıştır. Crash Landing On You oyuncuları arasında Hyun Bin’in yer alması diziye ayrı bir hava katmıştır.


En iyi kore dizileri listemizdeki diğer dizilere de göz atalım. Secret Garden dizisi de yine oldukça popüler bir dizidir. Zengin ve yakışıklı başrol oyuncumuz yöneticisi olduğu AVM’de tesadüf eseri bir kadınla tanışır. Hayatı boyunca mantığıyla yaşamış ve oldukça başarılı olmuş olmasına rağmen bu kadını bir türlü aklından çıkaramaz. Kısaca secret garden konusu, yeşilçam filmlerindeki zengin erkek fakir kız filmlerinden biri. Senaryo olarak basit görünse de izleyince sizi kendisine çekiyor.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski