Modern Elektronik Pazarlama Yöntemi: Dinamik Sayaçlar!

Modern Elektronik Pazarlamanın Öncüsü: Dinamik Sayaçlar!


Dinamik Sayaç Nedir? Dinamik Sayaç Ne İşe Yarar?

Dinamik sayaç, e-postalarınızda, web sitenizde, mobil uygulamanızda ve kullanmak istediğiniz daha birçok yerde kullanabileceğiniz bir elektronik pazarlama yöntemidir. Özellikle e-ticarette faaliyet gösteren birçok işletmenin pazarlama stratejileri arasında sıkça yer bulan bir formattır. Daha önceden belirlenen kampanyanın bitiş zamanına hedeflenmiş dinamik sayaç, müşteri sayacın bulunduğu sayfayı açtığı an hedeflenen zamana geri sayım şeklinde saymaya başlar.

Dinamik sayaçlar GIF ya da HTML formatında olabilmektedir. GIF türündeki sayaçlar ölçeklenebilirlik bakımından platform fark etmeksizin daha verimli ve optimize çalışabilmektedir. E-posta kampanyalarında, e-posta şablonlarının içine bir görüntüden farksız olarak eklendikleri için kullanım olarak çok kolay oldukları söylenebilir. 

Neden Dinamik Sayaç Kullanmalısınız?

Dinamik sayaçlar yapıları itibariyle e-ticaret kampanyaları için adeta biçilmiş kaftandır. Kullanıcının kampanyanın bitiş süresinden sadece bir metinle değil hareketli bir görsel uyaranla haberdar olduğu için buradaki kampanyaların başarı oranları da aynı şekilde artış eğilimi gösteriyor.

E-ticaret müşterileri e-posta ya da web sitelerinden kampanyanın bitişine dair bir uyaran almazsa bu fiyatların belirsiz bir süre boyunca devam edeceğini düşünür. Bu düşünceyle beraber satın alım işlemini erteler ve buradaki dönüşüm oranı oldukça düşer. Bu sebepten ötürü birçok firma kampanyaların bitiş tarihini daha vurgulayıcı şekilde müşterilerine belirtmeye çalışır. Ancak geriye doğru sayan saatten başka hiçbir uyaran müşteri üzerinde kampanyanın bitmek üzere olduğu izlemini bu kadar etkili oluşturamaz. Bu etki sonucunda müşteri bu doğrultuda hareket etmeye teşvik edilir ve dönüşüm oranı artış gösterir.

Bu duruma ek olarak e-posta temasına uygun seçilmiş bir sayaç müşteride bir heyecan yaratacaktır. Bu heyecan fiyat indirimi ya da doğru ürün önerisiyle beraber işletmenizin satış verimine pozitif bir katkı sağlar. Özetlemek gerekirse;

  • Müşterileri hareket etmeye yönlendirir.
  • İlgi uyandırır.
  • Müşterilerin kampanya bitimine kadar planlama yapmasına olanak tanır.
  • Marka değerinizi artırır.

GeriSay: Dinamik Sayaç Sektörünün Lideri!

GeriSay, yurtiçinde ve yurtdışındaki partnerlerine sorunsuz bir hizmet sağlamayı amaçlar. Fiyat/performans bağlamında sektördeki diğer firmalarla sıkı bir rekabet içinde olan GeriSay, her zaman kendisini yenileyerek hizmetlerinin kalitesini ve partnerlerinin beklentilerini göz önüne alarak gelişimini sürdürmeyi amaçlar. Diğer firmalara göre sürekli artan tema çeşidi, özelleştirilebilir temaları ve bunlar için kesinlikle ekstra bir ücret talebi olmaması başlıca artılarından biridir.

Yurtiçinde bulunan sunucularıyla hizmet alanlara en iyi hizmeti en verimli şekilde sağlamak en önemli amaçlarından biridir. İş sürecini geliştirmek için, GeriSay firması ile çalışmanızı önermekteyiz. Kendilerine ulaşarak, profesyonel dinamik sayaç hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski