Son Günlerin Çılgınlığı: NFT! NFT Nedir? NFT Ne İşe Yarar? NFT Nasıl Satılır?

Son Günlerin Çılgınlığı: NFT! NFT Nedir, Ne İşe Yarar? NFT Nasıl Satılır?

Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte, ilginç yatırım araçları ve finans alanında köklü değişimlere zemin hazırlayacak ilginç projeler duyuyoruz. Bitcoin, Alt Coin gibi kripto para sektörü; finans alanında bazı konuları derinlemesine değiştirmişken sanal dünya dalgasında adını yayan Metaverse Arsa Satın Alma konusuyla birlikte, son zamanlara damgasını vuran ve oldukça büyük ilgi gören projelerden biri de NFT oldu. Peki, nedir bu NFT? NFT Ne İşe Yarar? NFT Nasıl Satılır? NFT Nasıl Yapılır? Bu soruların cevaplarını, bugünkü yazımızda elimizden geldiğince paylaşmaya çalışacağız.

Son Günlerin Popüler Konusu NFT ve Alt Coinler

Bitcoin, finans dünyasının tekrar yazılmasına sebep oldu. Yıllar içerisinde inanılmaz yükselişi, kendisine yatırım yapanları sevindirirken yapmayanları oldukça üzdü. Son günlerin yeni trendi ise NFT’ler. Peki bu NFT’ler tam olarak neyi ifade ediyor?

NFT Nedir?

NFT Nedir? Sorusunun cevabını anlayabilmek için onun hakkında birkaç şey bilmeniz gerekiyor. Öncelikle NFT’ler özgündür. Oluşturmuş olduğunuz dijital varlıklar Ethereum bloğunda şifrelenir. Bu şifreleme sayesinde her dijital varlık özgün bir hale gelir. Dolayısıyla NFT’ler kopyalanamaz ya da çoğaltılamazlar.

Bu olayı biraz daha açıklayacak olursak siz herhangi bir NFT satış platformuna dijital varlığınızı yüklediğinizde size Metamask üzerinden bir imzalama işlemi yaptırılır. Bu işlemlerin sonucunda 0x1234efg343 gibi random oluşturulan bir imzaya sahip olursunuz. Böylelikle NFT’lerin takibi kolaydır.

Peki en iyi NFT satış siteleri hangileridir? NFT Nasıl Satılır?

NFT satış siteleri arasında oldukça rekabet içeren bir yarış vardır. Şuan günümüzde en fazla kullanılan satış platformu Opensea.io’dur. Opensea sizlere iki seçenek sunmaktadır. Bunlardan biri Polygon ve diğeri de Ethereum ağıdır. Polygon ağını seçtiğinizde NFT’lerinizi ücretsiz bir şekilde listeleyebilirken Ethereum bloğunda NFT yüklemek için belirli bir komisyon ödemeniz gerekmektedir.

İnsanların bazıları NFT’yi büyük bir ilgiyle takip ederken, bazı kesimler tarafından anlamsız olarak nitelendirilebilir. Eğer ilginizi çekmediyse alt coinlere yönelebilirsiniz. Beş yıl içerisinde değerini %1000'den fazla artırması beklenen coinler bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını inceleyelim. Örneğin
SFP Coin bu coinlerden biridir.

Yukarıda verilen bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmanız durumunda bir uzmana danışmanız en sağlıklı sonuç olacaktır.
#coin
 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski