Spotify Abonelik İptal Etme, Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

 Spotify Nedir? Spotify Ne İşe Yarar?

Spotify, dünya çapında en çok kullanılan kesintisiz müzik uygulamalarından bir tanesi. Yüz binlerce sanatçının ve şarkının bulunduğu, sosyal platform sayılabilecek uygulamada ücretli ve ücretsiz iki şekilde kullanım çeşidi mevcut. Ücretsiz Spotify kullanımında şarkılar arasında ve şarkı esnasında reklamları dinlemek zorunda kalabiliyoruz. Bu nedenle kesintisiz, reklamsız müzik deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılara şu özellik sunuluyor; "Spotify Premium." Spotify Premium özelliği birkaç ayrı paketten oluşuyor ve aylık abonelik şeklinde gerçekleştiriliyor. Her ay Spotify Premium'a geçiş gününüze göre belirli günlerde tanımladığınız kredi ve banka kartlarından ya da mobil ödeme ile faturanız üzerinden "Spotify Premium" üyeliğiniz otomatik olarak yenileniyor. 

Premium üyeliklere özel sunulan şarkı atlama, çevrim dışı dinleme gibi özellikler sayesinde benzersiz bir müzik deneyimi yaşanıyor. Ancak kullanıcılar, bazen gereksiz buldukları, bütçe harcamalarını korumak için bu abonelik harcamasını sona erdirmek istiyorlar ve bunun sonucunda da internet ortamında sıkça "Spotify Abonelik Nasıl İptal Edilir?" sorusu ile karşılaşıyoruz. Spotify abonelik iptali, aslında oldukça kolay bir işlem. 

Spotify Abonelik Nasıl İptal Edilir?

Spotify üyeliğinizi iptal etmek istediğinizde uygulamanız gereken yöntem çok basit. Aşağıdaki üç adımda hızlı bir şekilde Spotify Premium İptal Etme işlemi yapabilir ve gereksiz bulduğunuz bu abonelik harcamasından kurtulabilirsiniz. İşte, adım adım Spotify Abonelik İptali;

1. Öncelikle www.spotify.com adresine gidelim ve Spotify hesabımız ile giriş yapalım.

2. "Plan" kısmının altında, "Plan Değiştir" seçeneğini göreceğiz. Bu butona tıklayalım.

3. Plan seçimini "Spotify Free" olarak değiştirelim. 

Bu kadar! bu adımların ardından artık Spotify sizden ücret almayacaktır. Tekrar Spotify Premium'a geçiş yapmak istediğinizde aynı adımları uygulayabilir, tek bir farkla 3. adımda Spotify Free seçimi yerine size sunulan Premium üyeliklerden birini seçerek tekrar Premium aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Abonelik iptali, bu kadar pratik ve kolay bir işlemdir.

 Spotify'da abonelik iptalinin yanı sıra merak edilen bir konu da "Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme" konusudur. Spotify'da hepimizin bildiği gibi kullanıcı adı seçilebilir. Bazen kullanıcı adımızdan sıkılabiliyoruz. Böyle bir durumda ise kullanıcı adı değişikliğinin nasıl yapılabileceğini merak ediyoruz. Peki, Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify hesabımızdaki kullanıcı adını değiştirmek istediğimizde ve bu konuda araştırma yapmaya başladığımızda bizi üzecek bir durum var. Spotify, kullanıcı adımızı rastgele sayı kombinasyonlarından kendisi oluşturuyor ve kullanıcı adı değişikliğine ne yazık ki izin vermiyor. Bu sorunu aşmanın da pratik bir yolu var. Eğer Spotify'da tarafımıza verilmiş rastgele, anlamsız kullanıcı adından kurtulmak istiyorsak direkt kullanıcı adı değişikliğine alternatif bir yöntem kullanabiliriz. 

Spotify Kullanıcı Adı Değişimi konusunda "Telefondan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme" ve "Bilgisayardan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme" olarak; iki ayrı yöntem ile kullanıcı adımızı değiştirebiliriz. 

Telefondan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

1. Telefonumuzda, Spotify uygulamasını bulup giriş yapalım.

2. Sağ üst köşedeki "Ayarlar" alanına girip bu alandan "Sosyal" seçeneğini bulalım.

3. "Sosyal" alanında, "Facebook'a Bağlan" seçeneğini seçip adımları takip ederek işlemi tamamlayabiliyoruz.

Bilgisayardan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

1. Masaüstü Spotify uygulamasında "Facebook'a Bağla" seçeneğini bulalım.

2. Facebook girişi sağlamamızı isteyen bir ekranla karşılaşacağız. Gerekli bilgileri girelim.

3. Girişin ardından, Facebook ile Spotify hesabımız bağlanacak ve Spotify kullanıcı adımız Facebook kullanıcı adı haline gelecek. Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski