Merak Konusu: Tik Tok Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor? İşte Kazançları...

Dudak Uçuklatır: Tik Tok Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok adlı sosyal medya uygulaması her geçen gün ün kazanmaya devam ediyor. Aylık olarak 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmış olan TikTok'ta fenomenler her geçen gün daha fazla para kazanıyor. Dijital medyanın popülerleşmesi ile hayatımıza girmiş olan TikTok uygulamasında; video çekerek belirli bir üne sahip olan kişiler akıllara kazınan paralar kazanmaya devam ediyor.Tik Tok Fenomenlerinin Kazançları

Gelelim Tik Tok uygulamasından binlerce dolar kazanan fenomenlerin yöntemlerine ve kazançlarına…

Yeni nesil dijital sosyal medya uygulaması TikTok göz önüne çıkan insanların yüksek statüye ulaşmasını sağlar. Bununla birlikte TikTok'un kullanımı her geçen gün artıyor. Birçok içerik oluşturucu sosyal medya ünlüsünün tek başına TikTok ile para kazanması bir hayli zor.

TikTok Çin'de bilinen adı ile Douyin'dir. Alternatif olarak Musical.ly tarzında kısa videolar çekmek isteyen insanlar için popüler bir sosyal medya aracı olmuştur. 2016 yılından bu güne kadar insanlar her gün milyonlarca içerik üretmeye devam ediyor. Bununla birlikte yüksek takipçi sayılarına ulaşıyorlar.

TikTok Reklam Gelirlerini Fenomenler İle Paylaşıyor Mu?

TikTok diğer sosyal medya mecralarına göre daha katıdır. Aynı zamanda reklam ile para kazanmanın mümkün olmadığı bir platformdur. Çoğu içerik üretici bu platformda reklam ile para kazanmak istemesine rağmen bu mümkün değildir.

Reklam gelirleri yerine video ve canlı yayın izlenmeleri ile veya bağış toplayarak gelir elde edenler bulunmakta. TikTok reklam gelirleri yerine içerik üreticilerine sanal olarak hediyeler sunmayı tercih etti. Reklam geliri alamayan fenomenlere bunun yerine aylık olarak algoritma sayesinde binlerce takipçi kazandırıyor. Üstelik canlı yayın özelliklerini aktive ediyor. Milyon takipçili bir fenomenin verdiği röportaja göre aylık kazançları 17 ile 32 bin dolara kadar dayanan bir periyot içerisinde.

Canlı Yayında Bağış Toplayarak Gelir Elde Etmek

TikTok'ta canlı yayın açarak nakite dönüştürülebilen sanal hediyeler kazanabilirsiniz. Belirli bir komisyonunu TikTok'a verdikten sonra doya doya harcayabilirsiniz. ASMR içerik üreticisi olan bir TikToker'in verdiği ropörtaja göre; yayın başı 300 ile 400 dolar arası gelir elde etmek oldukça normal.

Canlı yayında bağış toplamanın aylık olarak toplam getirisi ne kadar olabilir diye sorduk. Yayın başı minimum 20 dolar kazanan birisi aylık olarak 6 yayın açar ise; 1600TL'ye varan bir miktarda para kazanır.

Markalar ile İş Birliği Yapmak

Çoğu tanıdığımız markanın göz önüne çıkmasını sağlayan TikTok gibi sosyal medya uygulamaları vardır. TikTok'tan para kazanmak sanıldığının aksine bi hayli zor. Bununla birlikte yüksek takipçiye ulaşan kişiler markalar ile çalışarak geçimini sağlamak zorunda.

Videolarında şarkı tanıtımları, kıyafet tanıtımları veya belirli mağazaların reklamlarını yaparak aylık olarak yüksek miktarda gelirler elde edebilirler. Kimi Tik Tok fenomenleri kazandığı miktarları saklamakta çünkü Tik Tok veya Youtube gibi platformlarda kazançları açıklamak yasal sayılmayabiliyor.

Geçelim TikTok fenomenlerinin kazançlarına...

TikTok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

  • Preston Seo; 1,6 Milyon Takipçi ile aylık 176 Bin TL
  • Victoria Paris; 1 Milyon takipçi ile aylık 120 Bin TL
  • McFarland Ailesi; Kampanya başına 100 Bin TL

Tabii ki tamamen kesin bir sonuç alamıyoruz ancak kampanya başına yüz bin TL'ye yakın para kazanan TikToker'lar ve canlı yayın ile kazananlar birbirinden ayrılıyor.
__
SMMBir Sosyal Medya Paneli Katkılarıyla...
Tik Tok Takipçi Satın Al
Tik Tok Beğeni Satın Al
En Ucuz Takipçi Paneli


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski