İnternet Aboneliği Olanlara Müjde Karar Resmi Gazetede!

 İnternet Aboneliği Olan Telekomünikasyon Müşterilerine Müjde Bir Karar, Resmi Gazetede Yayımlandı


Tüketici Hakları Yönetmenliği'nde Yapılan Düzenleme Resmi Gazetede: Resmen İptal Nedeni

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme, resmen resmi gazetede yayınlandı. Yayınlanan bu düzenlemeye göre, internet aboneleri için aboneye duyurulan internet hızının sağlanamaması halinde abone hiçbir şekilde ceza ödemeden aboneliğini iptal edip sözleşmeyi fesih edebilecek.

Sunulan İnternet Avantajlarındaki Süslü ve Yanıltıcı Kelimelere Son

Sayan; telekomünikasyon şirketlerinin sık sık yaptığı, "Bu kampanyaya katılırsanız, .... kampanyasını da kabul etmiş olacaksınız." tarzındaki cümlelerle oynanan kelime oyunlarına son verildiğini müjdeledi. Yaptıkları bu düzenleme ile ilgili bilgi aktaran Sayan, sözlerine şöyle devam etti: 

"Düzenleme ile abone onayı gerektirecek işlemler, tek bir onay altında yapılamayacak. Tüm onay gerektiren işlemler ayrı ayrı net bir şekilde belirtilerek yapılacak. Tüm onaylar çevrimiçi görünebilecek. Talep olmadan, dolaylı yollardan yapılan abonelik oyunlarının önüne geçeceğiz. Müşteri Hizmetleri, SIM, kısa mesaj, mobil uygulama gibi yöntemlerle müşteriden alınan onaylar, telekomünikasyon şirketlerinin çevrimiçi merkezlerinden haftanın her günü, 24 saat kontrol edilebilecek. Çağrı merkeziyle yapılan aramalarda müşterinin direkt olarak abonelikle ilgili kişi olduğu teyit edilmez ise hiçbir şekilde işlem yapılmayacak."

Taahhütte Belirtilen Dışındaki İnternet Hızı, Abonelik Feshine Sebep


Sayın; "Taahhüdün bittiğine ilişkin, tüketiciye mutlaka bir bilgi yapılacak. Aboneler hangi işlemlerinin taahhüde aykırılık oluşturacağı konusunda mutlaka şeffaf bir şekilde bilgilendirilecek." dedi. Eğer telekomünikasyon şirketleri, taahhüt edilen internet hızını sağlayamazlarsa aboneliği bulunan vatandaşların hiçbir şekilde ceza ödemeden aboneliklerini fesih edebileceklerini müjdeledi.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski