Son Dakika: Genç Kızı Azarlayan Esra Erol'a Tepki Yağıyor!

 Canlı Yayında Genç Kızı Azarladığı Gerekçesiyle Esra Erol'a Tepki Yağıyor

Son bölümünde yüzünü göstermek istemeyen genç kızı azarladığı gerekçesiyle, ünlü camiasından Esra Erol'a tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. İlgili bölümün ekranlarda izlenmesinin ardından bir yandan Esra Erol'a tepkiler yağdı, bir yandan da yaptığının yanlış olmadığı gerekçesiyle ünlü dostlarından kendisine destek mesajları iletildi. 


Esra Erol'a Tepkiler Yağdı

Türkiye'de reyting rekoru kıran yayınlardan biri olan "Esra Erol'da" programında yaşanan bir olaydan sonra, yayıncı Esra Erol'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Türkiye'nin gündemine oturan olaydan sonra ünlü camiası Esra Erol'ü kınayanlar ve Esra Erol'e destek mesajları gönderenler olarak resmen ikiye bölündü. Yüzünün görünmesini istemeyen ve bu sebeple yayına çıkmayan 18 yaşındaki genç kızı azarlaması ve yayına alması sosyal medyada tepkilere neden oldu. İlgili videoda, 18 yaşındaki Elif Yıldırım'ın sinir krizlerine girdiği görüldü. Tüm bu sahne, ATV'nin sosyal medya hesabında "Esra Erol Sinirlerine hakim olamadı! Genç Kız Yayına Çıktı, Tüm Türkiye Ağladı!" açıklamasıyla paylaşıldı. Genç kızın yüzünü göstermek istemediği video, internette milyonlarca defa görüntülendi ve büyük tepki aldı.

 Olayın sebebinin; 18 yaşındaki genç kız Elif Yıldırım'ın, 40 yaşındaki evli ve çocuklu Kadir Akkoyun'a kaçması olduğu yayında görüldü ve bu olay tüm Türkiye'nin gündemine oturdu. Sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren olayda, Esra Erol'a birçok ünlüden kınama ve tepki mesajları yağdı. İlgili olayın gündeme oturmasından sonra Başta Hazal Kaya olmak üzere, adını çok duyduğumuz ünlülerden Esra Erol'a gelen tepkiler de gündeme oturdu. 

Elif, Esra Erol'da Sinir Krizi Geçirdi

Esra Erol'da programına katılan Münevver Hanım, 18 yaşındaki kardeşinin 40 yaşında ve evli, çocuklu bir adama kaçtığı iddia etmişti. Bu iddiaların ardından yayına gelen 18 yaşındaki Elif, "Ben görünmeyeceğim" diyerek yayına çıkmadı. Esra Erol'un "Tamam, sen görünme. arkanı dön." sözlerinden sonra genç kız "Bırakın beni! Çekmeyin, bırakın ya!" diyerek isyan etti ve sinir krizi geçirdi. Bunun üzerine Esra Erol; genç kıza "Tamam, çıkma yayına! Bırakın, çekmeyin şunu!" şeklinde tepki gösterdi. Ardından sinirlenerek genç kızı “Bir şey söyleyeceğim. Lütfen aynı isyanı iki çocuklu bir adam sana farklı şekilde yaklaştığında bedenini korumak için de göster” şeklinde azarladı. Bu anlara ait yayın, ATV'nin resmi hesabından paylaşılmıştı. 

Hazal Kaya'dan Esra Erol'a Sert Tepki: "Sen Kimsin? Şov Yapıyorsun!"

ATV'de yayınlanan "Esra Erol'da" programının sunucusu Esra Erol'un gündeme son dakika oturan yayınlarından sonra, Hazal Kaya'dan sert bir tepki geldi. 


Hazal Kaya; ilgili olaya dair Esra Erol'a tepki gösterdi ve tepkisini sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü oyuncu Hazal Kaya;

“Kameraların önünde suratına suratına bağırarak o küçücük kıza söylediklerinin, öldürülen, şiddete uğrayan kadınlara ‘Orada ne işi varmış?’ demekten ne farkı var? Sen kimsin de yayına çıkmak istemeyen, belli ki ağır travma yaşayan bir kadın üzerinden şov yapıyorsun?” sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Hazal Kaya Twitter Hesabından RTÜK'e Seslendi

Esra Erol'a tepki amaçlı paylaştığı tweetin ardından, Hazal Kaya'dan bir tweet daha geldi. Ünlü oyuncu, RTÜK'e seslendi. RTÜK'e seslendiği tweette;
- “Kadınları bu ahlakçı, şov sevdalılarından kim koruyacak? Yok mu denetleyen? Aaa yokmuş…” sözlerine yer verdi.

Esra Erol'a Bir Tepki De Rutkay'dan Geldi: "Kınıyorum!"

Yayının ardından, "Esra Erol'da" programının sunucusu Esra Erol'a bir tepki de Doğa Rutkay'dan geldi. Rutkay, twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada; "Bu nasıl bir yayın? Biz kızlarımızı kadınlarımızı korumaya, bunca insan birlikte mücadele ederken, kampanyalar, imzalar atılırken! Kadın kadına kardeş olup sahip çıkmaya çalışırken bu olacak iş midir? Kınıyorum!" sözlerine yer verdi. 

Seray Sever, İnstagram'da Olanları Eleştirdi

Seray Sever'in, instagram hesabı üzerinden paylaştığı hikayede; 
- "Işın Karaca'nın Gülşen'e sahne kıyafeti üzerinden saldırması hem de kendi kızını işin içine katarak... Üstüne Esra Erol'un program konuğuna olan tepkileri yayına vermesi reyting uğruna... Çok can sıkıcı... Üzülüyorum. Bir programcı olarak canlı yayında zor durumda kalan Esra Erol'u anlamakla beraber kimsenin kimseye bağırmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum." sözleri görüldü. 

Esra Erol, Olanlara Karşı Açıklama Yaptı

Gelen tepkilere istisnaden Esra Erol yaptığı açıklamalarda;
"Sosyal medyanın gerçeklerden kopuk ve gerçeklerin çarpıtıldığı bir ortam olduğunu ben bu programda defalarca söyledim. Geçen hafta da bu programda ele alınan bir konuda aynı durum yaşandı. Kendisine evli adamlarla birlikte olmanın hayatını mahvedeceğini söylemek için göstermiş olduğum bir tepki var." sözlerine yer verdi. 

Esra Erol: "Bu tepki sosyal medyada çok farklı noktalara götürüldü. Oysa benim tepkim kız çocuklarının eğitim görmek yerine evli adamların ikinci eşi olmayı kabul etmelerine duyduğum üzüntüden. Benim tek duygum bu. Sosyal medyada bu tür gerçeği saptırmalarını anlayabiliyorum ama benim asıl üzüldüğüm ne oldu biliyor musunuz? Aynı gün aynı yayında hatta dakikalar önce engelli bir kızın kendi öz dayısı tarafından kaçırılmış olduğunu ve dayısından hamile kaldığını gündeme getirmiştim." şeklinde bir açıklamada bulundu. Esra Erol, sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bu konular toplumsal meseleler. Toplumsal meselelerde gözünüzü kaparsanız her şey yolunda sanırsınız. Birileri size her şeyin yolunda olmadığını gösterdiğince ona kızarsınız çünkü rahatınızı kaçırmıştır. Varsın rahatları kaçıralım. Belki sonuca bir faydası olur. Benim bu konuda söyleyeceklerim bu. "

- "Linç kültürüyle de alakalı söyleyecek sözüm var. Bana istediğinizi söyleyin ama inanın o söylenenlerin hepsi bizim genç kızlarımızın hayatlarını kurtarsın. O kızların başka adamların yaşamlarında ruhları, bedenleri kullanılmasın. Benim kadınlar ve çocuklar konusunda nasıl bir savunucu olduğumu herkes biliyor. Lütfen çok rica ediyorum. Sadece bir dakika ile sürekli sistematik bir şekilde yayılmış olan bir görüntüyle beni yargılamayın, haksızlık etmeyin." 

Esra Erol'a gelen tepkilerden sonra, yaptığı açıklamalar ile birlikte konu tekrar ivme kazandı ve internet ortamında odak noktası haline geldi.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski