Seo Analiz - Google Sıralama Yarışması! Sitenizi Nasıl Sıraya Sokarsınız?

SEO ANALİZ GOOGLE SIRALAMA YARIŞMASI

MorAdam kurucusu ve Facebook SEO Gruplarının liderlerinden biri olarak tanıdığımız Seçkin Talanöz tarafından hem eğlenceli, em etkili bir yarışma düzenlendi. Katılımcılara verilen "SEO Analiz Google Sıralama Yarışması" anahtar kelimesinde ilk sıraları kapmaya dayalı yarışmada site sahipleri sitelerini ilk sıraya taşımak için ellerinden geleni yapıyor ve yarışmayı kimin kazanacağını öğrenmeyi de dört gözle bekliyorlar. 

Bu yarışma bu kadar ün kazanmışken, haliyle internet kullanıcıları da "SEO Nedir?", "SEO Ne İşe Yarar?", "SEO Nasıl Yapılır?" gibi soruların yanıtlarını aramaya başladılar. Peki, SEO Nedir? Sitelerimizi nasıl bir anahtar kelimede sıralamaya sokabiliriz?

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

SEO Nedir? SEO Kısaca Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda internet sitesi sahiplerinin geç de olsa kavradığı ve üzerinde yoğun çalışmalar yaptığı bir konu var; "SEO" konusu. Site sahipleri, sitelerini belirli kelimelerde ilk sıraya taşıyabilmek için canla, başla çalışmalar yapıyorlar ancak ne yazık ki bunu başarmak her zaman kolay olmuyor.

SEO Terimi, açılımı ile Search Engine Optimization yani Türkçe ifadesi ile Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde açıklanabilir. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarıyla; arama motorlarının web sitelerinizi kolay bir şekilde algılamasına, site türünü ve içeriklerini anlamasına yardımcı olabilirsiniz. 
Bu çalışmalar sonucunda siteleriniz ve içerikleriniz arama motorları için kriterlere uygun hale getirilir ve ardından hedeflenen anahtar kelimelerde arama motoru sıralamalarında sitenizin üst sıralara çekilmesine fayda sağlanır. 

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

SEO Analiz Google Sıralama yarışması, MorAdam kurucusu olarak bildiğimiz ve bunun yanı sıra Facebook SEO Gruplarının öncüsü olarak tanıdığımız Seçkin Talanöz'ün, sunulan anahtar kelimede arama motorlarında ilk sıraları kapabilecek kadar kaliteli bir SEO çalışması yapabilecek site sahiplerine ödülleri içeriyor. 

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması'nda 10.000 TL'den başlayarak alt sıralara doğru ödüller sunuldu. Seçkin Talanöz, yarışmaya katılımı artırmak istediğini ve "Zamanım yok.", "Katılsam kesinlikle birinci olurdum, ancak vakit bulamıyorum." gibi bahanelerin ardına sığınan site sahiplerine "Bahanelerden uzaklaşarak bu yarışmaya katılmaları, hünerlerini göstermeleri" şeklinde tavsiyelerde bulundu. 


1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski