Blog Nasıl Açılır? Ücretsiz Site Kurmak!

 

Blog Nasıl Açılır?
Blog Nasıl Açılır?

Blog Nasıl Açılır? Blog Nasıl Yazılır? Ücretsiz Site Kurma Yolları

Ücretsiz bir şekilde, sadece tercihe bağlı alan adı satın alarak bir blog veya internet sitesi sahibi olmak mümkün müdür?

Cevabımız: Elbette!
Bugün bulunduğumuz teknoloji; artık gazeteleri, günlükleri, deneme defterleri, anı defterleri rafa kaldırdı sayılır. İnsanlar rahatlıkla internet ortamında haberlerini okuyabiliyor, yazılarını yayımlayabiliyorlar. Üstelik bir Blog Açma işlemi yaparak bunu kazanca bile çevirebiliyorlar. Hal böyle olunca, tabii ki internette en çok yapılan aramalardan bazıları da "Ücretsiz Site Kurma", "Blog Nasıl Açılır?" şeklinde oluyor. Peki, bu işlemler nasıl yapılır? 

Çok kolay! Rahatlıkla kendi blogunuzu, sitenizi kurabilirsiniz

Blog ve internet sitesi kurmak için uzunca uğraşmaya, meşakkatli bir süreçten geçmeye ve binlerce lira masraf yapmaya gerek yok. Bu yazıyı bitirdiğinizde, blogunuzu veya internet sitenizi kurmak için önünüzde hiçbir engel kalmayacak. Blog yazmak için en kullanışlı iki siteyi aşağıda inceleyelim.

1. Blogger

Blogger, günümüzde en çok kullanılan bloglardan biridir ve son derece sade bir şekilde tasarlanmıştır. Bu platform, Google'a aittir ve ücretsizdir. Hazır 10'dan fazla temadan birini seçerek, hızlı bir şekilde blog sahibi olabilir ve bugün blog yazmaya başlayabilirsiniz. Adımlar ise son derece kolaydır: 
  • Öncelikle, www.blogger.com adresine gidelim. 
  • Google hesabımızla Blogger'a hızlıca giriş yapalım.
  • Daha önce oluşturmadıysak, yeni blog oluşturma adımları karşımıza gelecektir. Bu adımları takip edelim.

Herhangi bir karmaşıklık yok! Önünüze gelen kısa adımları takip ederek rahatlıkla blogunuzu hazır hale getirebilirsiniz. Blogger'da sol kısımda Yayınlar, Temalar, Kazançlar, Ayarlar seçenekleri mevcuttur. Temalar kısmında kullanmak istediğiniz temayı seçebilir, Özelleştir kısmındaki üçgene basıp "Geri Yükle" seçeneğini seçerek Blogger teması yükleyebilirsiniz. 

İnternette "Ücretsiz Blogger Temaları" şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza kullanabileceğiniz yüzlerce ücretsiz blog teması çıkacaktır. Bu temalardan birini indirmeniz ve "Geri Yükle" alanından blogunuza yüklemeniz, Blogger'ın size sunduğu temalar dışında bir tema kullanmak için yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken konu, indirdiğiniz temaları kullanabilmek için uzantısı ".xml" formatında olması gerektiğidir. Dosya ismi örnek olarak "tema.xml" gibi bir isimde olmalıdır, yoksa Blogger tema yüklemesini kabul etmez.
Blogunuzu hazırladığınızda, alan adı "sectiginizad.blogspot.com" şeklinde olacaktır. Bu alan adı ile kullanım yapmak pek de sorunlu ve çirkin görünümlü bir durum değildir ancak daha profesyonel bir görünüme ihtiyacınız varsa, bir alan adı satın alıp sonrasında Blogger'a yönlendirerek açtığınız blogun adının "alanadi.com" şeklinde görünmesini de sağlayabilirsiniz.

2. WordPress

WordPress'i hala duymayan var mı? 
WordPress, günümüzde mevcut web sitelerinin %50 gibi ezici bir çoğunluğunu barındırmaktadır. WordPress'ta sadece bir blog veya basit bir internet sitesi değil, şirket sayfalarından e-ticaret sitelerine dek milyonlarca farklı çeşit site kurulumu yapabilirsiniz. Güçlü altyapısı sayesinde, kuracağınız sitenin kategorisi ne olursa olsun son derece kaliteli bir şekilde internette yer almanıza fayda sağlayacaktır. 

WordPress de tıpkı Blogger gibi yine aynı şekilde ücretsiz kullanımlara uygun bir Blog alanıdır, ancak yolunuz WordPress'a düştüyse mutlaka aylık 10,00 TL gibi tırnak ucu fiyatlarla sunulan WordPress Hosting satın almanızı ve bu şekilde faaliyete geçmenizi öneririz. Zira WordPress, hosting sahiplerine milyonlarca ücretsiz tema ve eklenti sunmaktadır ancak ücretsiz kullanımlarda bu tür avantajlardan yararlanılamaz. 
SosyoFun Sosyal Medya Ajansı katkılarıyla... Web sitesi, E-Ticaret sitesi ihtiyaçlarınız için; www.sosyofun.com


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski