Uğur Şahin'den Korona Sorularına Yanıt Geldi

 UĞUR ŞAHİN'DEN "KORONA NE ZAMAN BİTER?" SORUSUNA, "12 AY İÇİNDE SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA ULAŞILABİLİR." YANITI


| KENDİSİNE YÖNELTİLEN "KORONA NE ZAMAN BİTECEK?" SORUSUNA, "12 AY İÇİNDE SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA ULAŞILABİLİR" DEDİ

BionTech'in kurucusu Uğur Şahin, Pfizer ile birlikte Covid-19 aşısını geliştirmişti. Kendisine, katıldığı online bir etkinlikte salgının ne zaman biteceği soruldu

Koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirmesiyle birlikte dünyanın en zengin isimlerinden biri haline gelen Uğur Şahin, Wall Street Journal'ın düzenlediği sanal etkinlikte buluştu ve sorulara yanıt verdi. Salgın hakkında açıklamalarda bulunan Uğur Şahin şu açıklamaları yaptı: 
"Salgının bitmesi için, dünya genelinde aşılama oranı yüksel olmalıdır. Yoksa kimse güvende olamaz. Dünya üzerinde sürü bağışıklığı kazanıldığı sürece salgın sona erebilir. 2022 yılının ortalarına doğru Hindistan gibi yoğun nüfusu olan bölgelerde bile yüksek aşılama oranına ulaşılacaktır. Bu sayede, sürü bağışıklığı sağlanacaktır."

ŞUNLARI DA EKLEDİ 

"Gelecek 12 ay içerisinde gelişmiş veya gelişmekte olan, az gelişmiş ülkelerde aşılama oranının artmasıyla birlikte sürü bağışıklığına geçebileceğimize inanıyorum. Bunu da, mevcut aşı kapasitemizi geliştirerek ve yeni üretim tesisleri kurarak başarabilmek mümkün. Ne kadar çok aşımız olursa o kadar iyi olur. Teoride, onları karıştırabiliriz de çünkü günün sonunda bizim amacımız sürü bağışıklığı sağlamak. Mümkün olduğunca çok insanın aşı olmasını istiyoruz." dedi.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski